ultrasonik nokta kaynak makinesi nedir

February 21, 2023
hakkında en son şirket haberleri ultrasonik nokta kaynak makinesi nedir

El tipi ultrasonik nokta kaynak tabancası, yüksek frekanslı elektrik enerjisini bir ultrasonik dönüştürücü aracılığıyla mekanik titreşim enerjisine dönüştüren ve daha sonra genlik modülasyon cihazı aracılığıyla genliği değiştirdikten sonra mekanik titreşim enerjisini kaynak kafasına ileten ultrasonik plastik kaynak teknolojisini benimser.Kaynak kafası işlenmiş ürünün yüzeyine yakın olduğunda, ultrasonik dalga otomatik olarak üretilir ve işlenmiş ürünün yüzeyinde mikro genlikli yüksek frekanslı titreşim ve işlenmiş ürünün yüzeyi ile sürtünme yapılır. işlenen ürünü eriten ve ardından kaynak yapan ısıya dönüştürülür.Kaynak işlemi kaynak için nispeten daha mükemmeldir ve kaynak kafası değiştirilerek farklı efektlerde kaynak elde edilebilir.

 

Kaynak Özellikleri

 

1. Çalıştırmak için daha uygun olan düz sap veya tabanca tasarımını benimser.
2. Kaynak etkisi manuel olarak kontrol edilir ve silindir basıncı kullanılmadan işlem uygundur.
3. Piezoelektrik seramik transdüserleri kullanarak, çıkış kararlı ve güçlüdür.
4. Otomatik kompanzasyon devresi ile, tutarlı nokta kaynağı efekti elde etmek için güç serbestçe ayarlanabilir.

 

Uygulama alanı

 

Ağırlıklı olarak iki alanda kullanılır: ev aletleri ve otomotiv iç dekorasyonu.Büyük ürünlerin kaynağı için profesyonel bir ultrasonik kaynak makinesi gereklidir.

Özellikle şunları içerir: araba kapı panelleri, araba ses yalıtım panelleri, araba iç parçaları, araba ses yalıtım pamuğu, TV kasaları, bilgisayar kasaları, elektrikli plastik kaplamalar, vb. Ayrıntılı işlemler ve malzemeler: ABS, PP, PE, PC, PUC, PMMA, PS, PPS, PBT, PETG ve diğer plastik punta kaynakları, basınçlı kaynak, perçinleme kaynağı ve zincir kaynak işlemleri.

hakkında en son şirket haberleri ultrasonik nokta kaynak makinesi nedir  0