Hangzhou Jiazhen Ultrasonik Teknoloji Co, Ltd

Biz sadece satış ultrasonik değil, daha fazla araştırma ve ultrasonik öğrenmek.

Biz ultrasonik ekipman satmak için değil, sorununuzu ortaya çıkarmak için daha fazlasıyız

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerUltrasonik Yardımlı İşleme

500W Ultrasonik Titreşim, Sürtünme Karıştırma Kaynağında Uygulanan Ultrasonik Freze Makinesi

500W Ultrasonik Titreşim, Sürtünme Karıştırma Kaynağında Uygulanan Ultrasonik Freze Makinesi

500W Ultrasonic Vibration , Ultrasonic Milling Machine Applied In Friction Stir Welding

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: HC-SONIC
Model numarası: HC-M20

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1set
Fiyat: negotiation
Ambalaj bilgileri: Köpük ve karton
Teslim süresi: 3days
Ödeme koşulları: T/T, Western union, MoneyGram, Paypal
Yetenek temini: ayda 500 setleri
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Adı: Ultrasonik freze Frekans: 20KHZ
Güç: 500W Türü: Kalem tipi, Metal gövde
Genlik: 1 ~ 5um Dameter: 120mm

20Khz 500W Ultrasonik Titreşim Sürtünme karıştırma kaynağında uygulanır.

Ultrasonik frezeleme ile işleme becerilerinizi bir sonraki seviyeye, alt hattınızla birlikte alın: en son ultrasonik işleme teknolojisi . Optik camların ve seramiklerin yüksek performanslı ultrasonik frezeleme, taşlama, karot delme ve hafif ağırlıklandırma ile benzersiz işleme verimliliğini yaşayın. Aletin ultrasonik salınımı, malzemenin serbestçe kesilmesini sağlar ve işleme sırasında iş parçasının yanı sıra aletin uyguladığı kuvveti büyük ölçüde azaltır. Yürürlükteki bu azalma, hızlı malzeme sökme ve daha hızlı çevrim süreleri ile daha az takım aşınması ve daha uzun takım ömrü sağlar.

Ultrasonik işlem veya kesinlikle "Ultrasonik titreşim işlemesi" demek, ince aşındırıcı parçacıkların varlığında, bir malzemenin bir malzemenin yüzeyinden yüksek frekanslı, düşük genlikli titreşimler yoluyla malzemeyi bir parçanın yüzeyinden çeken bir çıkarma üretim işlemidir. Alet, parçanın yüzeyine 0.05 ila 0.125 mm (0.002 ila 0.005 in.) Amplitüdlerinde dikey veya dikey olarak hareket eder. İnce aşındırıcı taneler, aletin parçası ve ucu boyunca dağıtılmış bir bulamaç oluşturmak için suyla karıştırılır. Aşındırıcı malzemenin tipik tane büyüklükleri 100 ila 1000 arasındadır, burada daha küçük taneler (daha yüksek tanecik sayısı) daha pürüzsüz bir yüzey kalitesi sağlar.

Ultrasonik titreşim işleme tipik olarak kırılgan malzemelerin yanı sıra mikro çatlama mekaniği nedeniyle yüksek sertlikte olan malzemelerde de kullanılır.

Parametre

MADDE PARAMETRE
Sıklık 20kHz
Güç 500W
Genlik 1-5um
Dameter 120MM

Döner ultrasonik titreşim işleme

Bu deneylerde ölçülen kuvvetler aşağı doğru kuvvet ve kaynak gücüdür (besleme yönünde). Ultrasonik titreşimlerin yüzey üzerindeki etkisini gözlemlemek için, aletten 10,000Hz'de ayarlandı.Ayrıca, cihaz, yüzer aşamada iş parçasına kondu ve 15 yıl sonra, ultrasonik işlemlerin uygulanmasından sonra, Ultrasonik titreşimlerin uygulandığı tablo dışında, yüzer aşamada aletin çok iyi titreştiği görülmektedir.

ultrasonik titreşimlerin (pim yönüne uygulanan) FSWofAA6061-T6 iş parçaları üzerindeki etkisi araştırıldı. İncelenen parametreler aşağı doğru kuvvet, kaynak kuvveti (içeri yönlendirme), sıcaklık, kuvvet ve mikrosertlik ve FSWve UAFSW için her türlü hızlı ve hızlı ilerleme hızlarını içermektedir. Elde edilen sonuçlar aşağıdaki gibi özetlenebilir:
- Ultrasonik titreşimler, aşağı nüfuz gücünü yaklaşık% 25 azaltabilir çünkü penetrasyonu artırabilirler. Besleme hızının arttırılması, aşağı doğru kuvveti hafifçe arttırır ve döner hızın azaltılması bu kuvveti azaltır. - Ultrasonik titreşimler besleme kuvveti üzerinde besleme yönünde önemli bir etkiye sahip değildir ve bu kuvveti% 10'dan daha az azaltabilir. Besleme hızının arttırılması, malzemenin aletin önünden sırtına doğru daha hızlı hareket etmesi gerektiğinden kaynak kuvvetini arttırır. Döner hızı arttırarak, besleme hızı arttıkça kuvvetin eğimi azalır ve kaynak kuvvetinde küçük bir genişlemeye neden olur. - FSW'ye ultrasonik titreşimler eklemek, sıcaklığı arttırır, çünkü karıştırmayı arttırır. Besleme hızının arttırılması, takım kaynak yolundan daha hızlı geçebildiği için takım sıcaklığını düşürür, ancak dönme hızının arttırılması, sürtünmeyi (omuz ile takım arasında) ve karıştırmayı arttırdığından takım sıcaklığını artırır. - Ultrasonik titreşimler gücü arttırır ve aynı zamanda% 10'dan az uzama sağlar. UAFSW kullanımı, FSW ile karşılaştırıldığında, önceden işlenmiş yolun sertliği ile ilgili herhangi bir sıkıntıya sahip değildir, ancak ilerleyen yolda sertlik yaklaşık% 15 artar.

Avantajları

Ultrasonik titreşim işleme, geleneksel olmayan benzersiz bir üretim işlemidir, çünkü genellikle işlenmesi zor olan sert ve kırılgan malzemelerden yapılmış yüksek hassasiyete sahip parçalar üretebilir. [1] Ek olarak, ultrasonik işleme, elektrikli deşarj işleme ve elektrokimyasal işleme gibi alternatif yöntemlerle işlenemeyen cam ve iletken olmayan metaller gibi kırılgan malzemeler üretme yeteneğine sahiptir. Ultrasonik işleme yüksek toleranslı parçalar üretebilir, çünkü işlenen malzemede bozulma olmaz. Çarpıklığın olmayışı, sonotroddan iş parçasına karşı ısı oluşmamasından kaynaklanır ve parçanın fiziksel özellikleri boyunca üniform kalacağı için faydalıdır. Ayrıca, işlemde hiçbir çapak oluşmaz, bu nedenle bitmiş bir parça üretmek için daha az işlem gerekir.

MAKİNEYE YERLEŞTİRİLDİ

İletişim bilgileri
Hangzhou Jiazhen Ultrasonic Technology Co.,Ltd

İlgili kişi: admin

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

Diğer ürünler