Hangzhou Jiazhen Ultrasonik Teknoloji Co, Ltd

Biz sadece satış ultrasonik değil, daha fazla araştırma ve ultrasonik öğrenmek.

Biz ultrasonik ekipman satmak için değil, sorununuzu ortaya çıkarmak için daha fazlasıyız

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerUltrasonik Test Cihazları

Karmaşık Malzeme Değerlendirmesi için Yorulma Ultrasonik Test Cihazı / Ekipman

Karmaşık Malzeme Değerlendirmesi için Yorulma Ultrasonik Test Cihazı / Ekipman

Fatigue Ultrasonic Testing Machine / Equipment For Complex Material Evaluation

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: HC-SONIC
Model numarası: HC-NS20

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1set
Fiyat: negotiation
Ambalaj bilgileri: Köpük ve karton
Teslim süresi: 3days
Ödeme koşulları: T/T, Western union, MoneyGram, Paypal
Yetenek temini: ayda 500 setleri
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Adı: Ultrasonik yorulma dayanımı Frekans: 20KHZ
Güç: 100W Türü: test ekipmanı
orn uç yüz genliği: ± 10 ila ± 50 µm Uygulama: uçak / nakliye pervaneleri için motor bıçakları

20Khz malzeme yorulma testi uygular Ultrasonik yorulma dayanımı ekipmanları

Descripersion:

Yorulma test cihazı, metallerin, alaşımlı malzemelerin ve bileşenlerinin oda sıcaklığındaki çekme, basma veya çekme basıncı değişken yüklerinin yorulma özelliklerini, yorulma ömrünü, ön çatlama ve çatlak yayılma testini ölçmek için kullanılır. Yüksek performans talep ederken, insanlar yapılar ve parçalar için çalışma koşullarını gittikçe daha fazla talep ediyorlar ve yorulma araştırmaları onbinlerce yıllık yaşam süreleriyle tatmin olmuyor.

Ultrasonik yorgunluk, akustik, aerodinamik veya mekanik işlemlerden kaynaklanır. Yüksek frekansı, küçük genliği, yüksek döngü süresi, ancak kısa süresi havacılık, uzay aracı ve diğer mekanik yapıların kırılma hasarına neden olabilir. Yorulma test cihazı yükün yapısından dolayı çeşitli şekillerde bulunur ve ultrasonik yorulma test cihazı esas olarak çekme dayanımı yorulma testi için kullanılır.

Ultrasonik virbrat 1 saniyede 20000 kez, bazı havacılık malzemesi için, insan tarafından test edildiğinde, yaklaşık 20 yıla ihtiyaç duyması halinde , milyon kez yorulma testine ihtiyacı var. ancak ultrasonik olarak, sadece birkaç dakika gerekir. Özel destanımıza göre, korna çıktısı genişleme süreleri olacak , böylece kuvvet de insan testinden daha az olmayacak.

Ultrasonik yorulma dayanımı testi, farklı olduğu yerlerde, 20 kHz'de malzeme yorulma testini gerçekleştirir. Sonuç olarak, daha önce veri elde etmek zor değerlendirmek mümkündür. Ayrıca, 107 döngü verisi yaklaşık on dakika içinde elde edilebilir.

Burada sunulan ultrasonik yorulma test sistemi, yorulma ömrü eğrisi, döngüsel gerilme-gerilme eğrisi, plastik gerilme genliği ve yükleme çevrimi sayısı, Manson ve Coffin gösterimindeki yorulma-ömrü eğrileri, yük faktörlerinin değerlendirilmesi farklı metaller için yeni bir yorulma ömrü eğrisi vb. Karbon çeliği için tüm karmaşık veriler gösterilmektedir.

Test sıklığı

20 kHz ± 500 Hz (önerilen test aralığı 20 kHz ± 30 KHz) * Test frekansı rezonans tarafından belirlenir

numunenin sıklığı.

Korna ucu yüz genliği ± 10 ila ± 50 µm
Test stres aralığı

Örnek ± 10 ila ± 50 µm'ye maruz kaldığında stres

deplasman * Stres değeri numuneye bağlıdır

şekil ve fiziksel özellikler.

Güç Gereksinimleri 200 V 3 faz: 2 kVA (hava kompresörü)
200 V 1 faz: 3,5 kVA (ultrasonik yorulma test sistemi)
100 V 1 faz: 1 kVA (PC, deplasman kaydedici, hava kurutucu dahil)

Özellikler

  • Metallerin ve malzemelerin yorulma ömrünün hızlandırılmış değerlendirilmesi 20 kHz döngü hızında mümkündür. 10 10 çevrim testi bile sadece altı günde tamamlanıyor.
  • Rezonans koşullarında test edilerek önemli stres üretilebilir ve ayrıca ekonomiktir.
  • PC ile kontrolörle (birlikte verilir) sürekli gerilim genliği kontrolü mümkündür.
  • Malzemelerin uzun ömürlü değerlendirilmesi ve yüksek hızlı titreşim replikasyon deneyleri için idealdir.
  • Test sistemi son derece kompakt olup herhangi bir yere kurulmasına izin verir.
  • Sağlanan Windows yazılımı, rezonans örneklerinin tasarımından gerçek testlere kadar kolay testler için kullanılabilir.

Uygulama:

Ultrasonik yorulma testi yöntemi esas olarak havacılık, yüksek hızlı demiryolu araçları ve nükleer santrallerde kullanılır ve alaşımlı çelik, alüminyum alaşımı ve titanyum alaşımı ve karbon fiber gibi çeşitli metal malzemelerin (süper) yüksek devirli yorulma performans testlerini gerçekleştirir. kompozit malzemeler Geleneksel yorulma testi yöntemiyle karşılaştırıldığında, test süresi% 90'dan daha fazla kısaltılabilir ve test maliyeti büyük ölçüde tasarruf edilir.

Malzemelerin çok yüksek döngü yorulma özelliklerine son zamanlarda artan ilgi, geniş kullanım ve ultrasonik yorulma testi tekniğinin daha da geliştirilmesine yol açmıştır. Örnekler, ultrasonik frekansta rezonans titreşimlerine uyarılır, burada yüksek frekans, 1010 çevrime kadar ömür boyu veri toplanmasına ve makul test sürelerinde döngü başına 10−12 m'ye kadar çatlak yayılma oranlarının ölçülmesine izin verir. Ultrasonik testlerin yeni yetenekleri ve yöntemleri ve 1999 yılından bu yana elde edilen olağanüstü sonuçlar gözden geçirilmiştir. R = −1 dışındaki yük oranlarında ultrasonik testler, değişken genlik testleri, döngüsel burulma testleri ve yorulma hasarının yerinde gözlemlenmesi için yöntemler açıklanmaktadır. Çok yüksek sıcaklıklarda veya aşındırıcı ortamlarda test edilmedeki gelişmeler ve dökme metalik malzemeler dışındaki deneyler özetlenmiştir. Bakır ve dupleks çelik ile yapılan temel çalışmalar mümkün hale geldi ve çok yüksek devirli yorgunluk hasarı sürecine yeni bir bakış açısı getirdi. Plastik gerilme hızı etkileri nedeniyle ultrasonik frekansta ölçülen hafif çeliklerin daha yüksek döngüsel dayanımı açıklanmaktadır. Yüksek mukavemetli çelikler ve yüksek alaşımlı çelikler, frekans etkilerine daha az eğilimlidir. Bazı alüminyum alaşımlarında uzun ömürlere yol açabilecek çevresel etkiler ve titanyum ve nikeldeki olası frekans etkileri ve alaşımları gözden geçirilir.

İletişim bilgileri
Hangzhou Jiazhen Ultrasonic Technology Co.,Ltd

İlgili kişi: admin

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

Diğer ürünler