Hangzhou Jiazhen Ultrasonik Teknoloji Co, Ltd

Biz sadece satış ultrasonik değil, daha fazla araştırma ve ultrasonik öğrenmek.

Biz ultrasonik ekipman satmak için değil, sorununuzu ortaya çıkarmak için daha fazlasıyız

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerUltrasonik Sıvı İşlemci

Balast Suyu Arıtımı İçin Yüksek Frekanslı Ultrasonik Sıvı İşlemci

Balast Suyu Arıtımı İçin Yüksek Frekanslı Ultrasonik Sıvı İşlemci

  • High Frequency Ultrasonic Liquid Processor For Ballast Water Treatment
  • High Frequency Ultrasonic Liquid Processor For Ballast Water Treatment
 • High Frequency Ultrasonic Liquid Processor For Ballast Water Treatment

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HC-SONIC
  Model numarası: HCS15-3000

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1set
  Fiyat: negotiation
  Ambalaj bilgileri: Köpük ve ahşap kutu
  Teslim süresi: 3days
  Ödeme koşulları: T/t, Western Union, Moneygram
  Yetenek temini: Aylık 200 setleri
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Frekans: 15khz Güç: 3000W
  Ağırlık: 20kg Boynuz: Titanyum alaşım
  Hız: <100L / SAAT Jeneratör: Dijital

  Balast Suyu Arıtımı için yüksek frekanslı Ultrasonik Sıvı İşlemci

  Açıklama:

  Ultrasonik Balast Suyu Dezenfeksiyonu Ultrasonik arıtma sistemi, bakteri, plankton ve daha büyük organizmaların öldürülmesinde etkili olduğunu göstermiştir. Balast suyunun ultrasonik dezenfeksiyonu, güçlü ve pahalı aktif kimyasalların balast suyuna dozajını engelleyen mekanik / fiziksel bir işlemdir. Bu, balast suyunda bitki ve hayvan organizmalarının ve mikroorganizmaların imhası ve etkisizleştirilmesinde yüksek biyolojik etkinlik ile birlikte ideal bir çevresel kabul edilebilirlik sağlar.

  madde HC-S500 HC-S1000 HC-S1500 HC-S2000 HC-S3000
  Çalışma frekansı 20kHz 20kHz 20kHz 20kHz 15kHz
  en yüksek güç 500W 1000W 1500W 2000W 3000W
  Teslim kapasitesi 0.5 ila 2L / dak 0.5 ila 3L / dak 0.5 ila 4L / dak 1,0 ila 6L / dak 1,0 - 8L / dak
  Uygulamak Üretim hattı, kombinasyon halinde kullanılabilir
  Reaksiyon tankı 10L, 15L, 20L, 35L, paslanmaz çelik
  Çalışma basıncı Max: 5MPa
  Çalışma sıcaklığı Max: 350 ° C

  Arka plan “Eğer bir gemi kargo olmadan yelken açarsa veya kısmen indirilmişse, dengesini ve güvenliğini korumak için balasta ihtiyacı olacaktır. Su genellikle balast olarak kullanılır, ancak orijin toplandığında, normalde varış noktasında yabancı olabilecek plankton topluluğunun üyeleri olan (allochthonous) bir dizi organizma suya girebilir ve istenmeyen biyolojik biyolojik kirlenmeye neden olabilir . Bu olası kirlenmeyi önlemek için, balast suyunu sterilize etmek için etkili bir sistem kullanmak zorundayız. ”[Mingorance Rodríguez: 2012, 163] İstilacı su türleri, dünya okyanuslarına yönelik en büyük dört tehdittir ve aşırı derecede şiddetli olabilir. çevresel, ekonomik ve halk sağlığı etkileri. Haşere yumuşakçalarının (zebra midye, Asya istiridye ve diğerleri) girişini önlemek için, çeşitli balast suyu sterilizasyon işlemleri (dezenfeksiyon veya nötralizasyon olarak da adlandırılır) uygulanabilir. Yaygın bir işlem, balast suyunun kimyasal temizliğidir. Kullanılan kimyasallar çevreye zararlıdır ve pahalıdır. Balast suyu yönetimi için artan yasal düzenlemelerle, alternatif balast suyu arıtmaları - örneğin ultrasonik dezenfeksiyon yoluyla - deniz araçları gemisine entegre edilmiştir

  Uygulama

  Fiziksel dezenfeksiyonun da üç seçeneği vardır. Ultraviyole ışık organizmayı öldüren veya üreme yeteneğini yok eden hücre zarlarını parçalamak için kullanılabilir. Verimlilik, balast suyunun bulanıklığına (tortu konsantrasyonu) bağlıdır, zira bu aktarımı sınırlayabilir. Kavitasyon / ultrasonlar - venturi boruları veya yarık plakaları kavitasyon kabarcıkları oluşturmak için kullanılır. Bu yüksek enerji kabarcıkları hidrodinamik kuvvetler, ultrasonik salınımlar veya organizmaları öldüren yüksek frekanslı gürültü oluşturur. Üçüncüsü, de-oksijenasyon, balast suyundaki çözünmüş oksijenin uzaklaştırılması ve azot veya diğer inert gazlar gibi aktif olmayan gazlarla değiştirilmesi için çeşitli yöntemler kullanır. Aerobik organizmaları öldürmeye ek olarak, oksijen içeriği doğru seviyelerde tutulursa korozyonu önlemeye yardımcı olabilir.

  Kavitasyon ile Ultrasonik Dezenfeksiyon Yüksek güçlü ultrason dalgaları sıvılarda kavitasyon kabarcıkları oluşturur, bu da yoğun kayma kuvvetleri ve yüksek strese neden olur. Yoğun ultrason dalgaları sıvılarla birleştiğinde, sıvı ortamına yayılan ses dalgaları, frekansa bağlı olarak oranlarla değişen yüksek basınçlı ve düşük basınçlı çevrimlerle sonuçlanır. Düşük basınçlı çevrim sırasında (nadir görülen faz), yüksek yoğunluklu ultrasonik dalgalar sıvıda küçük vakum kabarcıkları veya boşluklar oluşturur. Kabarcıklar artık enerjiyi ememeyecekleri bir hacme ulaştığında, yüksek basınçlı bir döngü sırasında (sıkıştırma aşaması) şiddetli bir şekilde çökerler. Bu fenomen kavitasyon olarak adlandırılır. Patlama sırasında yerel olarak çok yüksek sıcaklıklar (yaklaşık 5.000K) ve basınçlara (yaklaşık 2.000atm) ulaşılır. Kavitasyon kabarcığının patlaması ayrıca 280m / s hıza kadar sıvı jetleri ile sonuçlanır. Bu oldukça enerjik kabarcık oluşumu ve çökmesi, hidrodinamik kesme kuvvetlerine ve organizmaların hücre duvarlarını kıran ve parçalayan ultrasonik salınımlara neden olur - etkili bir şekilde öldürür. Çevresel olarak kabul edilebilirliği ile ilgili olarak, ultrason destekli teknolojiyle ilgili bilinen veya öngörülen çevresel kaygılar yoktur.

  Ultrasonik sonochemistry diğer uygulama

  • Dağılım
  • Hücre bozulması
  • Eczane numune hazırlama
  • Homojenizasyon
  • Emülsiyonlaştırma
  • Nanoparçacık dispersiyonu
  • Atomizasyon
  • Grafen dispersiyonu
  • Biyodizel yapımı;
  • Tasfiye,
  • Kristalleşme,
  • Çıkarma,
  • Atık su arıtma,
  • Hızlandırılmış reaksiyon,
  • Mikropları öldürmek (hücre bozulması),
  • Toksik organik kirleticilerin bozulması
  • Kanalizasyon arıtma alanında kireç çözme önleyici

  İletişim bilgileri
  Hangzhou Jiazhen Ultrasonic Technology Co.,Ltd

  İlgili kişi: admin

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler