Hangzhou Jiazhen Ultrasonik Teknoloji Co, Ltd

Biz sadece satış ultrasonik değil, daha fazla araştırma ve ultrasonik öğrenmek.

Biz ultrasonik ekipman satmak için değil, sorununuzu ortaya çıkarmak için daha fazlasıyız

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerUltrasonik Kaynak Boynuzu

Uzun Hizmet Ömrü ile FEM Hesaplama Hassas Ultrasonik Kaynak Boynuzu

Uzun Hizmet Ömrü ile FEM Hesaplama Hassas Ultrasonik Kaynak Boynuzu

  • FEM Calculation Precision Ultrasonic Welding Horn With Long Service Life
  • FEM Calculation Precision Ultrasonic Welding Horn With Long Service Life
 • FEM Calculation Precision Ultrasonic Welding Horn With Long Service Life

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HC-SONIC
  Model numarası: HC-Horn

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1set
  Fiyat: Negotiated
  Ambalaj bilgileri: Köpük ve karton
  Teslim süresi: 3days
  Ödeme koşulları: T/T, Western union, MoneyGram, Paypal
  Yetenek temini: aylık 1000 setleri
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Adı: Ultrasonik boynuz Malzeme: Titanyum, Alüminyum veya Sertleştirilmiş Çelik
  Türü: Farklı uygulamalara göre tasarım Uygulama: ultrasonik kaynak / freze
  Tasarım: örnek olarak Teslimat zamanı: 10days

  FEM hesaplama hassas imalat Ultrasonik sonotrodlar

  Sadece ultrasonik korna satmıyoruz, sadece kendi ekipmanımız için üretiyoruz.

  Kaynak kornası, kaynak yapılan bileşene enerji sağlayan kaynak yığınının elemanıdır. Kaynak kornasının tasarımı başarılı kaynak için kritiktir. Kaynak kornası imalatının sadece ultrasonik kaynak konusunda uzmanlaşmış şirketler tarafından yapılması şiddetle tavsiye edilir.

  Güçlendirici eleman gibi kaynak kornası, uygulamaların çoğunda mekanik kazanç sağlayan, ayarlanmış bir cihazdır. Tipik olarak alüminyum veya titanyumdan üretilir. Alüminyum kaynak kornaları, düşük hacimli uygulamalar için kullanılma eğilimindedir, çünkü aşınma bu malzemede özel bir sorun olabilir. Bazı kaynak boynuzları, kaynak sırasında aşınmayı azaltmak için özel olarak sertleştirilmiş uçlara sahiptir.

  Hidrofor elementinde olduğu gibi, kaynak boynuzunun uzunluğu, üretildiği malzemedeki ultrason dalga boyunun yarısı veya bu uzunluğun katları olmalıdır. Bu, kaynak boynuzunun sonunda, kaynağı etkilemek için yeterli genliğin olmasını sağlar.

  Genlik tipik olarak 30 ila 120 um arasındadır. Kaynak kornasının şekli, yüksek genlikli uygulamalarda kornanın eksenel genişlemesi ve büzülmesinden kaynaklanan stresin çatlamaya yol açabileceğinden önemlidir. Bazı uygulamalarda kaynak kornası eksenel doğrultuda yarıklarla üretilir. Bu, maksimum titreşim genliğinin uzunlamasına yönde olmasını sağlamak içindir.

  Kaynak kornasının ucu, kaynaklanan bileşene ultrasonik enerji verir. Uç, bileşenle eşleşecek şekilde özel olarak tasarlanmalıdır. Bu, korna ve bileşen arasında maksimum enerji aktarımının elde edilmesini sağlayacaktır. Genellikle, korna ucu, bileşenin kıvrımlarına uyacak şekilde profillenir.

  AVANTAJLARI:

  • Frekans ve genliğe ayarlanmış Sonotrodlar
  • Herhangi bir uygulamaya uygun Sonotrode geometrileri ve örs versiyonları
  • İlgili plastiğe uyacak şekilde sonotrot malzemesinin bireysel seçimi nedeniyle uzun kullanım ömrü
  • Sonotrotların hassas rezonans davranışı nedeniyle optimum kaynak sonuçları
  • En iyi rezonans davranışının FEM hesaplaması nedeniyle uzun hizmet ömrü
  • Yenilikçi reseptör sayesinde düşük ısıl genleşmeli kararlı proses

  Standart tasarımlar, maksimum "2-1 / 2" genişliğinde 26 "uzunluğa kadar uzunluklarda mevcuttur. Tüm kornalarımız, tüm güçleri boyunca tüm güç boyunca eşit bir genlikte titreyecek şekilde tasarlanmıştır.

  HC-SONIC tarafından tasarlanan ve farklı uygulamalar için profesyonel analiz. Tasarım, basit bir işlem değildir. Doğru malzeme seçilmeli, kornalar dengelenmiş, gerekli genlik için tasarlanmış ve belirli bir frekansa doğru şekilde ayarlanmış olmalıdır. Yanlış ayarlanmış boynuzlar, dönüştürücüye ve / veya güç kaynağına zarar verebilir. Branson'un Takım Mühendisleri, uygun ayarlama, gerilme seviyesi, genlik seviyesi ve tekdüzelik için boynuzları tasarlamak ve optimize etmek için Sonlu Elemanlar Analizi (FEA) kullanır.

  Plastik parçaya temas eden setteki en kritik ve etkili bileşen olan sonotrot veya kaynak kornası, kaynak yapılan parçalara optimum temas alanı ve titreşimin genliğini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Güçlendirici ile uyumlu olarak, titreşim genliği miktarı belirli bir plastik polimer malzemeye ve daha az önemli olmak üzere parça geometrisine göre uyarlanabilir. Çeşitli polimerler, birçok faktöre bağlı olarak, esas olarak cam geçiş sıcaklıkları veya erime noktaları ve "sertlik" veya kayıp modülleri nedeniyle kaynaklanmaları için farklı miktarlarda genlik gerektirir.

  Akrilik, düşük Tg ve göreceli olarak yüksek sertliği nedeniyle kaynaklanması en kolay olanıdır. Öte yandan, yarı kristal yapılı titreşimleri (yüksek kayıp modülü) emebilen ve yüksek erime noktalı nispeten yumuşak olan polipropilen, özellikle ince duvar yapılarında kaynak yapmak zordur. Genel sonotrot tasarımı, son uygulama tarafından yüksek derecede sürülür. Sonotrodlar, nihai kullanıma uyacak şekilde titanyum, alüminyum veya çeşitli derecelerde sertleştirilmiş çelikten yapılır. Titanyum, yüksek ses dalgası yayınımı, dayanıklılığı ve bağıl sertliği nedeniyle tercih edilir. Alüminyum kullanılabilir ve malzeme ve işleme açısından çok düşük bir maliyete sahiptir. Bununla birlikte, göreceli olarak zayıf olma sıkıntısı çekmektedir ve oksitlenmesi nedeniyle, plastik parçalar üzerinde izlere neden olmakta ve daha sonra bir tür kaplamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Çelik çok sert ve serttir ve otomotiv uygulamalarında cam takviyeli malzemelerin, yani cam takviyeli naylonların kaynaklanması gibi sonotrod yüzeyine aşındırıcı uygulamalarda kullanılır. Çeliğin ultrasonik titreşimleri iletmesini sağlamak için bir ısıl işlemden geçirilmesi gerekir, böylece ilave bir maliyet ortaya çıkar. Bu nedenle, malzeme seçimi, maliyet, ne kadar döngü veya kaynak yapacağı, gerekli teslim süreleri, temas edeceği malzeme, üretim döngüsü vb. Gibi birçok faktöre bağlıdır.

  Sonotrotun tasarımı parçanın malzemesi ve şekline dayanmaktadır. Yine, genlik miktarı dönüştürücü çıkışı, güçlendirici kazanç ve sonotrot kazancı ile uyum içinde hesaplanır ve uygun miktar parçaya verilir. Kaynak çok hızlı bir şekilde gerçekleşeceğinden ve parçaya zarar gelebileceğinden, çok fazla genlik ve işlem kararsız olacaktır. Çok az genlik ve kaynak tekdüze ve tutarlı bir şekilde gerçekleşmeyecek, kaynak zamanları çok uzun olacak ve parça, iki parça arasındaki birleştirme alanına değil, çiftleşme parçasının tepesine enerjinin girmesiyle zarar görebilir.

  Bu araçların tasarımı, en iyi şekilde bunları yapabilmek için gereken bilgi, deneyim ve gerekli elektronik test cihazlarına sahip olanlara bırakılmıştır. Hatalı ayardan kaynaklanan hasar, dönüştürücü ve / veya jeneratörde feci bir arıza anlamına gelebilir ve çok pahalı olabilir. Sonotrodların, dönüştürücü ve güçlendirici titreşimine neden olan jeneratörden çıkan titreşim frekansında doğru çalışması için ayarlanması gerekir. Jeneratör / konvertörün sonotrotu tasarlandığı frekansta çalıştıramaması durumunda ortaya çıkan hasar meydana gelebilir. Yanlış güçlerde büyük güç kesintileri meydana gelebilir ve bu diğer bileşenlere zarar verebilir. Sonotrodlar, güçlendiriciler gibi, bu frekansta çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Bir benzetme, bir müzik aletinin ayarlanması olacaktır. Düzgün ayarlamayla, bir sonotrot minimum güçle çalışır ve enerjinin yüzde 100'ü, jeneratör çıkışının her iki tarafında belirli bir frekansta +/- küçük bir bant genişliği boyunca boyuna titreşim sağlamak için kullanılır.

  İletişim bilgileri
  Hangzhou Jiazhen Ultrasonic Technology Co.,Ltd

  İlgili kişi: admin

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler